Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česká hokejová reprezantace měla problém se šatnou

1. 1. 2007
Ilustrační foto. 

Hokejová reprezentace do dvaceti let změnila během pondělí na mistrovství světa zázemí. Čeští reprezentanti doposud bydleli v Moře, kde našli azyl v příjemném rodinném hotýlku v centru města. Čtvrtfinálový duel proti Švédsku je ale čeká v Leksandu, proto se přesunuli do hlavního dějiště šampionátu. Zcela nečekaně však muselo vedení výpravy řešit problémy s nevhodnou šatnou, kterou jim pořadatelé původně přidělili.

LEKSAND - Podle informací internetového serveru hokej.cz byly týmu nejprve přiděleny prostory vzdálené asi sto metrů od ledové plochy, ze kterých ale hráči nemohli v bruslích chodit přímo na led. "Organizátoři si představovali, že na každé rozbruslení a zápas využijeme bližší šatnu, kam hráči dojdou v pantoflích. To jsme nemohli akceptovat," řekl trenér Vladimír Bednář.

Generální manažer Petr Komers ale nakonec dokázal pořadatele přesvědčit, aby své rozhodnutí změnili. Mužstvo tak nově sídlí v kabině, kterou mělo během utkání s Běloruskem v základní skupině, jež v Leksandu již odehráli. Nevýhodou těchto prostor je, že jsou stísněné, a například kustodi musí mít materiál uskladněný v ohrádce na široké chodbě.

Samotné hráče to ale nerozhodilo. "Před rokem v Kanadě jsme také měli podmínky špatné. Dostali jsme šatnu, kde nebyla sprcha. Jednalo se snad o nějakou místnost pro novináře, mýt jsme se chodili jinam," řekl Martin Hanzal hokejovému serveru.

Vcelku spokojeni mohou být hokejisté naopak s ubytováním. Nebydlí sice v centru Leksandu, ale uprostřed lesa nedaleko za městem. Základnu tvoří jedna hlavní budova, kolem níž jsou účelně a moderně zařízené dřevěné chatičky. "Byli jsme třetí ve skupině, takže si nemůžeme bydlení vybírat. Ani se na něco podobného nejde vymlouvat. Myslím, že to je v pohodě. Bydlí tam také Američané, nejde o nic hrozného," uvedl kapitán Jakub Kindl.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář